تولید کننده قالبهای جایگزین یونولیت (لایت فرم)

10 / 10
از 1 کاربر

نوآوری در صنعت از سوی مهندسین سازه باعث بهبود ساختمان سازی و افزایش سرعت آن گردیده است.

 

مجتمع تولیدی بسپار با بیش از چهل سال سابقه در تولید صنایع مختلف از جمله قطعه سازی خودرو و صنعت با ورود در حوزه ساختمان اقدام به تولید تجهیزات ساختمانی از جنس پلیمر نمود که اولین محصولی که در کشور بشدت احساس نیاز می شد قالب جایگزین یونولیت بود.که با توجه به سیستم ساختمانی تیرچه بلوک که عمده ساختمان ها به این روش ساخته می شوند بسیار کارا و خوشبختانه در بین پیمانکاران از آن استقبال شد.

 

 

 

این قالبها که جایگزین بلوک های پلاستوفوم بوده به گونه ای طراحی گردید که  تمامی نقاط ضعفی را که یونولیت داشت را حذف کرده و  به بهترین گزینه در سقف های تیرچه بلوک تبدیل گردد.

سایز و ابعاد قالبها دقیقا مطابق با یونولیت بوده و در دو سایز عرض 45 سانت و 65 سانت تولید و عرضه می گردند.

طول همه قالبها یکمتر بوده با توجه به شکل آن به راحتی قابل برش می باشد و برش ها بطول 30و70 - 40و60 - 50و50 پیشنهاد می گردد.

برش ها با ابزاری نظیر اره عمود بر، فرز ، و حتی اره چوب بر به راحتی امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 

اتصال قالبها بصورت ساده و بدون پیچ و مهره می باشد از این رو در افزایش سرعت اجرا بسیار مهم بوده و همچنین انبارداری آسان و کم جا از دیگر محاسن قالبها می باشد.

 

 

تمامی تولیدات از مواد درجه یک پتروشیمی بوده و دارای یکسال گارانتی در صورت شکستگی می باشند.

 

 

 

این ضمانت با اطمینانی که از محصولمان داریم بصورت بی قید و شرط می باشد.

از مزایای ای قالب ها به اختصار می توان به موارد ذیل اشاره کرد

 

1-قالب جایگزین یونولیت در مقایسه با یونولیت تقریبا پس از 5 تا 6 مرتبه استفاده هزینه خود را مستهلک کرده و ازآن پس برای خریدار صرفه اقتصادی حاصل می گردد.

این قالب ها قابلیت استفاده بیش از 50 و حتی بیش از آن را دارا می باشند.

 

 

2-استفاده از قالب های جایگزین یونولیت خطرات ناشی ازآتش سوزی را بشدت در ساختمان هم در زمان ساخت و هم در دوران بهره برداری بشدت کاهش می دهند.

پلاستوفوم ها با توجه به ماهیت اشتعال پذیری که دارند به سرعت آتش گرفته و بشکل مذاب در می آید.

کند سوز بودن یا تندسوز بودن یونولیت ها هیچ گونه تاثیری در کاهش ریسک آتش سوزی نداشته و همچنان استفاده از آن دارای خطرات بسیار زیادی می باشد.

 

 

 

3-قالب جایگزین یونولیت به خوبی جان تیرچه را تامین کرده و شرایط ایین نامه 553 را دارا می باشد.

 

 

4-بعد از بتن ریزی سقف کیورینگ یا عمل آوری بتن بسیار ضروری و مهم است

در زمان هیدراتاسیون با توجه به گرمازا بودن  این واکنش بتن به اب نیاز دارد.که متاسفانه یونولیت های مصرفی در سقف بشدت جاذب آب بوده و  عمل آوری بصورت کامل انجام نمی شود و باعث کاهش کیفیت بتن و گاهی بشکل ترک در سطح بتن خود را نشان می دهد.

در قالبهای جایگزین یونولیت یا لایت فرم با توجه به عدم جذب اب از سمت قالب کیورینگ به طور کامل انجام شده و مقاومت بتن در کم بودن رطوبت در ان کم نمی شود.

این رطوبت را حتی بس از گذشت دوهفته یا حتی بیشتر بعد از بتن ریزی پس از دکفراژ قالبها در زیر سقف ها می توان مشاهده کرد.

 

5-خرد شدن و پراکنده شدن یونولیت ها در فضای ساختمان های همجوار بشدت آزاردهنده و با توجه به طول عمر مواد پلاستیکی برای محیط زیست

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :