بسپار وود ( جایگزین ply wood)

10 / 10
از 1 کاربر

بسپار وود یا جایگزین پلای وود چیست؟(plywood)

قالب پلاستیکی بتن  جایگزین قالب فلزی بتن

جدیدترین و به روز ترین محصول صنعت ساختمان که اخیرا در کشورهای پیشرفته در حال تولید و استفاده می باشد در مجتمع تولیدی پلیمری بسپار در تولید می گردد.

ما این تکنولوژی را وارد کشور و با توجه به توانمندی مهندسان ایرانی  و همچنین کیفیت بالای مواد پتروشیمی در ایران اقدام به تولید جایگزین پلای وود نموده ایم.

 

 

تکنولوژی بسپار وود یا جایگزین پلای وود :

 

با توجه موارد مصرف بالای پلای وود در سقف های دال ، همچنین در اجرای تیرهای اصلی که معمولا در زیران از ورق های سه لایی استفاده می گردد مجتمع تولیدی پلیمری بسپار که از پیشتازان عرصه تجهیزات پلیمری ساختمانی می باشد جدیدترین محصول اروپا را در کشور عزیزمان با بهترین مواد پتروشیمی تولید می کند.

 برای مقایسه بسپار وود با محصولات مشابه نظیر پلای وود و پلی وود ابتدا آنها را توضیح داده و خصوصیات هر کدام را توضیح می دهیم.

 پلای وود:

 پلای وود از لایه های نازک چوبی تشکیل شده است که تحت فشار و با چسب های خاصی به یکدیگر چسبیه انده اند.

 پلای وود به جهت درجه بندی از درجه A  تا درجه D  تولید و به بفروش می رسد. که عموما پلای وود هایی که در بازار کشور ما جهت استفاده کار های ساختمانی به فروش می رسد از درجه های D می باشد و اصطلاحا به آن structural  گفته می شود.

 این پلای وود برای قالب بندی در ساختمان ها به کار میرود اما به طور معمول مانند انواع دیگر، مقاوم در برابر آب و هوا نیستند و جزو گزینه های ارزان قیمت محسوب میشوند.

 پلی وود:

 بعضی از افراد تا اسم پلی وود را می شنوند ، ناخودآگاه به یاد ply wood یا تخته های چندلایی می افتند و بعضا تصور  میکنند که پلای وود همان پلی وود است  اما در حقیقت اینطور نیست و این دو ماده کاملا متفاوت هستند.

 پلی وود نوعی کامپوزیت چوبی پلاستیکی است که بسیار شبیه به چوب میباشد و از ترکیب مواد چوبی بازیافتی مانند خاک اره و مواد پلاستیکی همچون ترمو پلاستیک ها و ترموست ها به وجود می آید.

 برای تهیه پلی وود و خرید ابعاد مورد نیاز بایستی ان را سفارش داد و معمولا بصورت پنل های صاف تولید نمی گردد تا درقالب بندی استفاده کرد.

 اشکال ساخته شده از پلی وود معمولا بصورت کف پوش های طرح چوب و یا بصورت جزئی در مبلمان شهری تولید می گردد همچنین قابلیت بریدن این مصنوعات نسبتا سخت بوده همچنین برای میخ زدن اصلا مناسب نیستند و جهت اتصال می بایست از پیچ استفاده کرد.

 قابلیت ضربه پذیری کمی داشته  و وزن زیادی هم دارند.

 مزایای پنل های بسپار وود (baspar wood) جایگزین  قالب پلای وود  (plywood)

 

1- طول عمر و دوام بالای بسپار وود نسبت به تخته های رایج:

با توجه به جنس بسپار وود و پلیمری بودن آن می توان بارها از آن در اجرای دال یا تیرهای بتنی استفاده کرد.

این محصول آب را جذب نمی کند و مانند تخته های پلای وود دچار تورم و پوسیدگی نمی شود.

عمر این ورق ها در برابر بهترین ورق های موجود در بازار که اصطلاحا روسی می باشند بالاتر و حداقل 50 درصد از آنها بیشتر عمر می کنند.

 

 

2-  ضد آب بودن پنل بسپار وود

 

پنل بسپار وود به دلیل ماهیت پلیمری که دارد مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارد و اساسا آب روی آن تاثیری ندارد، با توجه به وجود چوب در مواد اولیه پلای وود و اینکه یکی از خصوصیت چوب طبیعی جذب رطوبت است در بسپار وود به دلیل ماهیت جنس آن این فرسودگی وجود ندارد، حتی شستشویی این پنل ها با فشار آب زیاد باعث افزایش کیفیت کار  اجرا و افزایش طول عمر این پنل ها می گردد.

 این ویژگی در نواحی از کشورمان که دارای آب و هوای مرطوب و با بارندگی زیاد می باشد اهمیت زیادی دارد. 

ضمن اینکه دپو و انبار تجهیزات ساختمانی در مجاورت رطوبت گاهی  اجتناب ناپذیر است و این موضوع خسارت زیادی به کاربر می رساند.

 

3- تولید در سایزهای مختلف به سفارش مشترییکی از مهمترین ویژگی های بسپار وود با توجه به اینکه پلای وود

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :